Info

Rozšiřujeme náš tým

Zastavení č. 2 – Šibeniční vrch

Hotel Antonie****/ Řecký domov     Šibeniční vrch     Hřbitov     Rozhledna     Vodojem Strmá     Glückova Vila   Nemocnice Frýdlant     Vyhlídková alej     Státní hrad a zámek Frýdlant     Mechanický BETLÉM     Kostel Nalezení sv. kříže     Špitálek

Již ve 13. století měla „právo meče“ jak královská města, tak i některé feudální vrchnosti.

Frýdlantsko náleželo až do roku 1310 pod soudní pravomoc města Žitavy, s výjimkou biberštejsnkých vesnic v okolí Zhořelce. K frýdlantskému soudu v 16. století územně příslušelo na třicet vesnic frýdlantského panství.

Nejstarší frýdlantská soudní kniha byla založena v roce 1493 za Oldřicha z Biberštejna. Města si svých soudních pravomocí velmi cenila, i když jim z nich vyplývaly i různé těžkosti a výdaje. Peníze se musely vynaložit nejen na každou popravu či mučení během procesu, ale také na postavení náležitého popravního místa, obvykle za městem.

Ve Frýdlantu se nacházelo při cestě, kudy se vyháněl dobytek na pastvu ve směru na Višňovou, jak víme ze zprávy z roku 1577. Na plánu města z počátku 20. století je toto místo asi 200 metrů pod dnešním hřbitovem označeno názvem Am Galgen (U šibenice).

Ze Šibeničního vrchu po písčité stezce pokračujte upraveným lesoparkem k hlavnímu vchodu na hřbitov.

Skrýt/Zobrazit
Online rezervace

Nebo volejte +420 725 836 003