Info

Rozšiřujeme náš tým

Zastavení č. 8 – Vyhlídková alej

Hotel Antonie****/ Řecký domov     Šibeniční vrch     Hřbitov     Rozhledna     Vodojem Strmá     Glückova Vila   Nemocnice Frýdlant     Vyhlídková alej     Státní hrad a zámek Frýdlant     Mechanický BETLÉM     Kostel Nalezení sv. kříže     Špitálek

Ulice Bělíkova poté, co opustíme obytnou část, se vlní a klikatí nad frýdlantským údolím. Pozorujeme historické jádro města s dominantními věžemi radnice, kostela, ale i horizontální architektonické linky hotelu Antonie na jižní stráni. Městem protéká řeka Smědá a oba městské břehy spojují tři silniční mosty.

Nyní je na Vás rozhodnutí, zdali využijete celou délku putování časem po Frýdlantu a na křižovatce tří asfaltových komunikací před hradem se dáte doleva, minete zemědělské budovy školního statku a dále po pěší stezce se vydáte na okruh, který Vás provede pod Supím vrchem a okolo vodojemu s překrásným výhledem na celé frýdlantské údolí s jeho dominantami. Případně půjdete z křižovatky tří asfaltových komunikací rovnou zkratkou k již z dálky viditelnému hradu a zámku Frýdlant.

Skrýt/Zobrazit
Online rezervace

Nebo volejte +420 725 836 003