Info

Rozšiřujeme náš tým

Zastavení č. 9 – Státní hrad a zámek Frýdlant

Hotel Antonie****/ Řecký domov     Šibeniční vrch     Hřbitov     Rozhledna     Vodojem Strmá     Glückova Vila   Nemocnice Frýdlant     Vyhlídková alej     Státní hrad a zámek Frýdlant     Mechanický BETLÉM     Kostel Nalezení sv. kříže     Špitálek

Státní hrad a zámek Frýdlant je nejvýznamnější dominantou města. Zároveň patří k nejvýznačnějším památkovým celkům v Čechách. Představuje spojení středověkého hradu a renesančního zámku. Historie hradu spadá do 13. století a významně ho poznamenal Albrecht z Valdštejna, výrazná osobnost třicetileté války. Původní podoba gotického hradu se zachovala jen z části. Zbyly z ní jen části mohutných hradeb a velká válcová věž.

Renezanční podobu získal areál postupně na přelomu 16. a 17. století. Rod Clam-Gallasů poprvé zpřístupnil zámecké prostory veřejnosti v roce 1901.

Nejprve lesoparkem od Kaplanky, dále pak po ulici Zámecká pokračujte k centru města. Překřížíte frekventovanou silnici Fügnerova a stále rovně po ulici ČSA (pokračování Zámecké ulice) zabočíte doprava na Hrnčířské náměstí, od kterého je Pohyblivý betlém co by kamenem dohodil.

Skrýt/Zobrazit
Online rezervace

Nebo volejte +420 725 836 003