Continue
What is Antonie Hotel actually like?

Antonie is a luxury and peaceful wellness hotel with just 23 rooms and a generous architectural concept. Even when booked to full capacity, the hotel provides every guest with a feeling of spatial comfort and piece. The design of the hotel is totally unique. It is a modern new build with a very clean but fantasy abounding design, which, always fully respects its purpose. The central concept of the design is a unique Aloe Vera tree theme, which is featured throughout the hotel with dozens of material variations, in 2D and 3D as well as in the relief design. Antonie Hotel is also ideal for group and corporate events, teambuilding, and training courses and offers dedicated conference facilities with all modern conference technology available. The conference rooms vary in the size and number of people they can host due to the mobile and soundproof walls. In terms of its size, layout and unique architecture, Antonie is the ideal hotel for wedding ceremonies along with hosting the reception and providing guest accommodation. Much of the hotel interior and exterior nooks are both inviting and perfect for an original, unusual and unforgettable wedding ceremony. Whether it is held underneath the century-old lime tree, on the pier at the biotope lake, or in the gardens…


What our customers say about us

Check out the comments from our guests about their stay in our luxury hotel.

červen 2016

Jiří Malík

Moc rádi bychom Vám chtěli s přítelkyní, za skvělý pobyt u Vás, poděkovat. Bylo vše v naprostém pořádku, bez jediné chybičky. Užili jsme si dva dny pohody a klidu. U toho jsme se báječně najedli, svá těla nechali skvěle odpočinout v perfektních prostorách wellness, kde je naprosto úžasný personál. Jak ve wellness bufetu, tak paní masérka Jana, kterou si přítelkyně nemohla vynachválit.

Super hotel, super personál, skvělá gastronomie, zkrátka se sem určitě za čas opět vrátíme.

Moc ještě jednou díky Jiří a Marie.srpen 2017

Zdeněk Žďánský

Prožili jsme u Vás s manželkou krásný víkend plný odpočinku. Velice příjemný a vždy ochotný personál se o nás znamenitě postaral. Wellness úžasný, výborná masáž. Oběd ve Vaší restauraci byl zážitkem, stejně tak jako večer ve Vaší vinárně s lahví výborného vína , které nám bylo nabídnuto a servírováno s naprostou odborností.
Určitě se vrátíme.září 2017

Jiří Heinzel

Prostředí hotelu a přilehlých komplexů jsou na vysoké úrovni,působí příjemně a luxusně. Vaše obsluha jak na recepci tak v restauraci jsou lidi na správných místech, ovšem obsluha na wellnes a paní masérka jsou bezkonkurenčně nejlepší, děkujeme za krásný pobyt určitě se brzy rádi vrátíme.Address

Antonie hotel
Zelená ulice 905
Frýdlant v Čechách 464 01


Phone

+420 725 836 003


Email

info@antoniehotel.cz

Follow us

Know all our special offers and win discounts by becoming a fan of Antonie Hotel.ALSO VISIT

Montanie Eko Sport Hotel

The Montanie Hotel situated by the Souš water reservoir covers a vast area of several hectares at a semi-secluded place in the heart of the Jizera Mountains natural landscape reserve.
MORE

Antonie Hotel ve Frýdlantu hodnocení